Zdroje napájení

Napájení svítilen Olight svěřujeme kvalitním zdrojům různých typů, ať už to jsou běžné tužkové (AA) nebo mikrotužkové (AAA) baterie, lithiové CR123A články, nabíjecí Li-ion akumulátory typu 18650 či speciální akumulátory, vyvinuté právě pro použití ve nabíjecích svítilnách a čelovkách Olight. Různé typy napájení přinášejí také rozličné výhody, což je žádoucí vzhledem k široké nabídce svítilen Olight.

Tužkové (AA) a mikrotužkové (AAA) baterie jsou i přes své nižší napětí stále hojně užívány, zejména pro svou kompaktní velikost, nízkou cenu a pro všudypřítomnou dostupnost.

Lithiové baterie CR123A mají vysokou kapacitu – oproti tužkovým alkalickým bateriím až dvojnásobnou. Svítilny, které jsou z nich napájeny, dosahují dlouhé výdrže, menší velikosti a vyššího výkonu. Baterie CR123A produkuje po většinu své životnosti napětí 3 V, což je oproti AA opět dvojnásobná hodnota. Díky tomu jsou tyto články skvělým řešením pro vysoce výkonné svítilny.
Další výhodou baterií CR123A oproti článkům alkalickým je jejich delší skladovatelnost (až 10 let) a výrazně vyšší odolnost vůči nízkým teplotám – běžně se uvádí funkčnost až do -30 °C. Oproti tužkovým bateriím mají o něco vyšší cenu a v některých lokalitách i horší dostupnost.

Olight produkuje pod svou značkou vysoce kvalitní, výkonné a spolehlivé baterie CR123A.

Li-ion akumulátory typu 18650 nabízí extrémně vysokou kapacitu (až 3600 mAh), výbornou životnost (více než 500 cyklů nabíjení) a netrpí neduhy, které známe u běžných NiMH akumulátorů. Například netrpí paměťovým efektem, takže je lze kdykoliv dobíjet a není nutné čekat až budou vybité. Proti NiMH akumulátorům mají také velmi nízké samovybíjení – řádově v jednotkách procent za rok. Díky vysokému napětí (až 4,2 po nabití) a schopnosti dodat vysoké proudy jsou nejlepší volbou pro použití ve vysoce výkonných LED svítilnách. Počáteční vyšší investice do nabíjecích akumulátorů 18650 se vám při častém používání velmi rychle vrátí.