Materiály

Anodizovaný hliník a plasty

Tělo svítilen Olight je vyrobeno z tvrzené slitiny hliníku, která se používá v leteckém průmyslu. Díky tomu jsou svítilny pevné a odolné vůči pádu, tlaku i ohybu. Tyto vlastnosti umožňují vyrábět svítilny s velmi malými rozměry při současném zachování jejich vysoké pevnosti. Povrch je opatřen anodizací typu III – hard anodized, což jej činí obtížně poškrábatelným a vzdorujícím oxidaci. Zároveň je povrch ošetřený anodizací elektricky nevodivý.

Kromě tvrzeného hliníku používá Olight na některých výrobcích také vysoce pevné a odolné plasty s nízkou tepelnou roztažností – polykarbonáty a akrylonitrilbutadienstyren (ABS). Výrobky z těchto plastů jsou tuhé a odolají hrubému zacházení i prudkému střídání teplot. Tyto plasty se široce využívají v průmyslové výrobě (stavebnictví, automobilový a chemický průmysl, elektronický průmysl), ve zdravotnictví či jako obalové materiály.

Díky kvalitním materiálům a jejich trvanlivé povrchové úpravě jsou svítilny Olight předurčeny pro použití v náročných podmínkách.